czlowieka mozna zniszczyc ale nie pokonac rozprawka

       

Linki


Widzisz wiadomoci znalezione dla hasa: czlowieka mozna zniszczyc ale nie pokonac rozprawka
Temat: zadanie z poloka
mam na zadanie
Udowodnij ze walka santiago z marlinem i przeciwnosciami losu jest przykladem na to ze czlowieka mozna zniszczyc ale nie pokonac (rozprawka)
podajcie chodz 1 powod a bedzie +++
PS: ta ksiazka jest pt:stary czlowiek i moze ALE nieczytajac tego tez mozecie sprobowac ;]
plz hellp Przegldaj wicej postwTemat: 25 diamentów !
' człowieka można zniszczyć ale nie pokonać ' - rozprawka na podstawie opowiadania ' stary człowiek i morze '

kto mi da linka albo napisze mi tutaj ta rozprawkę dam diamenty ! Możecie korzystać z neta i pomocy ale nie chce żebyście mi tutaj to wysłali tylko napiszcie mi to na 1 kartkę a4 a ja wzamian daje kod ! Przegldaj wicej postwTemat: 10 diamentów ----->> dla 1 osoby !
Dam 10 diamentów dla 1 osoby która mi pomoże !

mam napisać z Polaka rozprawkę

na sam początek ma być teza z 3 zdania na początek potem minimum 2 agrumenty a na koncu zakończenie

ja mam tak napisane


Człowiek nie jest stworzony do klęski . Człowieka można zniszczyć , ale nie pokonać”. Te słowa Hemingwaya pochodzące z utworu „Stary człowiek i morze ” oznaczają, że żadna siła nie jest w stanie pokonać człowieka , że ludzie , gdy tego chcą , zawsze – prędzej czy później zwyciężą . Podlegamy przemijaniu , ale nie znaczy to wcale , że jesteśmy bez wartości. Możemy, a nawet musimy walczyć o godność i honor człowieka . O to jak żyjemy . Bo przecież istnienie dla samego tylko istnienia nie ma sensu . Nie można cały czas się poddawać , przyjmować rzeczy tylko takimi , jakie są . Należy coś po sobie pozostawić .

Hemingway dowodzi , że w każdym człowieku - niezależnie od tego , jak nisko by upadł , ile musiałby znosić upokorzeń i cierpień - zawsze kołacze się cień nadziei na lepsze jutro .
Pierwszym argumentem może być fakt , że Santiago przecież przez całą akcję książki walczył . Walczył z samym sobą, z naturą, ze starością i ze zmęczeniem . Miał on przeciwko sobie przyrodę – najtrudniejszą przeciwniczkę . Z nią nie da się nigdy wygrać . Mimo , starzec doskonale zdawał sobie z tego sprawę , podjął tą walkę. Stanął do niej , nie stchórzył. I zwyciężył . Nie poddał się i nie ugiął . Nie zdobył też co prawda pożywienia dla siebie , jednak do samego końca walczył , do ostatniej chwili miał nadzieję na wygraną , zwycięstwo .

W ciągu swojej tygodniowej podróży starzec stoczył także walkę uczuć z rozumem. Rozsądekże przegrał . Na haczyk złapała mu się wielka ryba , będąca w stanie ciągnąć za sobą łódź . Intuicja podpowiadała Santiago , aby wracał, że to bez sensu wypuszczać się tak daleko na morze . Jednak on postanowił , że zdobędzie tą rybę . Zaczął ją traktować niemalże jak człowieka , jak przeciwnika , równego sobie. Rzeczywiście udało mu się w końcu złowić tę niebotycznych rozmiarów rybę . Choć wygrał z nią, z morskim żywiołem i własnym słabym ciałem , nie wygrał z czającymi się wszędzie rekinami . Na brzeg powrócił jedynie ze szkieletem wielkiej ryby . Zyskał jednak ludzki szacunek i podziw. I udowodnił samemu sobie , że „człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”.

W tej walce przede wszystkim wykazał olbrzymi hart ducha , cierpliwość... Tyle razy już przecież mógł się poddać, rzucić wszystko i wracać . Jednak on , nie zważając na poranione ręce , wielki ból pleców i niemalże wszystkich innych członków ciała , nie poddał się . Walczył . I za to go podziwiam .

Przytoczony przykład pozwala mi wysnuć pewien wniosek . Nikt i nic nie może pokonać człowieka . Tylko on sam.
KUNIEC

Jest to z neta i sam trochu dałem

widać, że nie jest to zgodne z tym jak am być bo początek za długi, brak akapitów, tylko 1 argument

i oto prośba

niech ktoś z ta moją rozprawką przerobi biorąc informacje z neta i niech mi tą rozprawkę która dałem powyżej zrobi tak jak ma być tzn krótki wstęp argumenty i zakończenie

kto zrobi dostanie diamenty !

EDIT:

temat jaki mam zrobic to

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.” Rozprawka na podstawie książki pt. „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya
Przegldaj wicej postw

Sitedesign by AltusUmbrae.